Diskusija par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu Latvijā

Jau šobrīd paredzu diezgan polarizētu fonu un asus viedokļus saistībā ar Valsts prezidenta kancelejas izplatīto prese relīzi, kurā informē par Rīgas pilī plānoto diskusiju par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu Latvijā

Ceturtdien, 7.septembrī pulksten 13:00 Rīgas pilī notiks diskusija par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanas juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem.

Papildināts: iniciatīva tika noraidīta.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis diskusiju “Nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšana Latvijas Republikā” organizē, lai ar ekspertiem apspriestu savu iniciatīvu dot iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau viņu piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas esošas valsts pilsonību.

“Nepilsoņu statusa piešķiršana jaundzimušajiem ir bijušās PSRS atstāts mantojums, kas nebūtu jāuztur vairāk nekā 25 gadus pēc neatkarības atjaunošanas. Latvija ir mūsdienīga un demokrātiska Eiropas valsts. Mums ir jādara viss, lai stiprinātu un saliedētu mūsu cilvēkus, un nākamajā valsts simtgadē skatītos uz priekšu, nevis atpakaļ,” uzsver Raimonds Vējonis.

Uzruna latviešu skautisma simtgades svinībās. Autors: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Autors: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Diskusiju atklās Valsts prezidenta uzruna. Kādas ir bērnu tiesības uz pilsonību, skaidros tiesībsargs Juris Jansons. Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa sniegs pārskatu par to, kā pēdējo gadu laikā mainījusies bērnu reģistrācija Latvijas pilsonībā un kāda ir naturalizācijas dinamika.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš iepazīstinās ar aptaujas rezultātiem par sabiedrības attieksmi pret jaundzimušo pilsoņu statusa regulēšanu. Savukārt Londonas Universitātes koledžas asociētais profesors starptautiskajās publiskajās tiesībās Mārtiņš Paparinskis vērtēs priekšlikumu par nepilsoņu bērnu pilsonību no kontinuitātes doktrīnas un citiem starptautisko tiesību aspektiem.

Diskusiju vadīs Latvijas Universitātes asociētais profesors, Valsts prezidenta Tiesiskās vides pilnveides komisijas loceklis Ivars Ijabs.

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu