GDPR, NZA.LV deputātu dati un pieprasījumi tos dzēst, jo tuvojas 2018. velēšanas.

Jūtami tuvojas 2018. vēlēšanas un neievēlētie deputāti sākuši pievērst uzmanību arī NZA.LV saturam. Par to arī prieks.

Pieprasījumi dzēst deputātu datus. Paldies, nē!

Pieprasījumi dzēst noteiktu politiķu profilus un sagatavojoties gaidāmajai ES regulai par datu aizsardzību, lika beidzot publicēt arī “Datu aizsardzības prasību ievērošana” sadaļu. Vēloties arī nodrošināt lielāku atklātību šajos jautājumos, tādēļ publicēšu turpmāk arī šādu pieprasījumu biežumu, jo politiķu sadaļas galvenais mērķis ir “apkopot vienuviet jau publiski pieejamo informāciju, lai to izmantotu daudz ērtākā veidā. Tāpat, lai nodrošinātu arhīvu par valsts, pašvaldību un politisko organizāciju izmaiņām”. Līdz ar to neredzu iemeslu dzēst datus. Gadījumi, kad dati tiks dzēsti, ir tai pašā datu aizsardzības presību ievērošanas lapā.

Ja nu kāds sadomā atsaukties uz (VDAR [GDPR]) regulu, kas stājas spēkā tikai 25. maijā, tad pat tajā ir atsauces uz šādiem gadījumiem.

Datus nevēlos dzēst, jo tādā veidā šāda veida arhīvs zaudē savu mērķi un nepalīdz cilvēkiem vieglāk apskatīt politiķu un kandidātu  sarakstus un partiju vēsturiskos datus.

Datu atjaunošana

Pateicoties dažādu valsts, pašvaldību un citām attiecīgajām iestāžu nespējai apkopot datu, radās ideja par NZA.LV politikas sadaļu. Pagaidām tā ir bērnu autiņos, bet pateicoties palīgiem, dati tiks ataunoti pavisam drīz. Nepieciešams tikai tos “attīrīt” no liekās informācijas un tādas, kas nesniedz pievienoto vērtību vai nav fakti. Pateicoties mūsdienīgajām datubāzēm (piem., graph), datus varēs sasaistīt vēl vieglāk. Bet tas kaut kad tālākā nākotnē.

2018. gada vēlēšanas

Sestdien, 2018. gada 6. oktobrī, notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Un tas nozīmē, ka šim projektam būs atkal ko apskatīt. Piemēram politiķi, kuri pat paši par sevi nebalso.

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu