Likvidētā firma ALBERTA UZNEMUMU GRUPA un “politiskie” interneta portāli ( I daļa). (bildes)

Jau kādu laiku skatījos dažādas politiskās lapas facebook.com un internetā kā mājas lapas. Kā viens no aktīvākajiem jau vairākus gadus ir bijis Alberts Jodis un alberts.lv, kurš reklamējas ar likvidētā uzņēmuma nosaukumu “ALBERTA UZNEMUMU GRUPA”.

Likvidētais SIA Alberta Uzņēmumu grupa (uz 2018-08-22 12:04 lursoft.lv)

Likvidētais SIA Alberta Uzņēmumu grupa (uz 2018-08-22 12:04 lursoft.lv)

Savulaik Alberts ieguva blogu autoru uzmanību ar vēlmi “juridiski parunāties” ar kādu no tā laika zināmākajiem blogu autoriem. Toreiz veiksmīgi izdevās. Ja pameklē, tad internetā vēl var pameklēt atsauces uz veco nombre.lv lapas autoru un “Alberta grupu”. Tā vai citādi, “veidojums” joprojām izmanto likvidētā uzņēmuma nosaukumu, bet cita nosaukuma, kas “slēptos” zem alberts.lv nav. Vismaz oficiāli.

alberts.lv (Alberta Uzņēmumu grupa)

alberts.lv (Alberta Uzņēmumu grupa 2018-08-22)

 

Alberta grupas tīkls

Jau sen zināju, ka Alberta uzņēmumi un tā veidojumu (biedrības, etc) tīkls ir plašs. Pirmā saskarsme ārpus pašas grupas bija ar nodokļu semināru rīkotāju Laima Ļitviņenko un “Praktiskā Mārketinga Akadēmija“, kā rezultātā tapa Latvijas surogātpastu sūtītāju saraksts. Izrādās viesiem tieši vai netieši bija saistītas adreses, e-pasti vai mājas lapas… vai Alberts.

Pirms kāda laika vakaros kopā lipināju nepatieso ziņu portālus. Diemžēl tīkls un lapas bija pārāk daudz, kā to jau Re:Baltica izpētīja (Tu nekad neticēsi, kas notika pēc tam…), nodomāju pieķerties vienīgajam man zināmajam tīklam – Alberta grupai, kura lapas ir viegli atrast un uzlikt uz kopējās grafa kartes.

Tīkls (grafs)

Zinu, ka pagaidām nav pārskatāms, bet šī ir tikai daļa no visa tīkla. Pēc 3-4 nedēļām publicēsim vēl.

Ko šis grafs parāda? Šeit ir apkopotas tās interneta mājas lapas, kuras publicē (ne tikai politiskās ievirzes) ziņas kopā ar kontaktos atrodamo informāciju – adreses, tālruņa numuri un personas, kas norādītas kā lapu administratori, uzturētāji vai “redaktori”. Kas būtiski – ne visas pieminētās kompānijas ir ziņu izplatītāji, bet to nosaukumi tādā vai citādā veidā parādās sarakstā, piem., tālruņa numura dēļ.

Grafā ir arī uzņēmumu vēsturiski nosaukumi un adreses (resurss: lursoft.lv). Diemžēl LURSOFT abonementa man nav, lai veiktu padziļinātāku izpēti vai veiktu vairāk par 100 pārbaudēm dienā (vai nu cik tur bija). Tāpat arī rasmošana (datu automatizēta nolasīšana) nav atļauta, kas šo visu padara par ilglaicīgu procesu un radošākiem risinājumiem, piem., rakstīt meklētāju robotus, izmantojot publiski pieejamos atvērtos datus no valsts, pašvaldību un citiem oficiālajiem reģistriem, kuri nemaz tik izmantojami nav, bez papildus apstrādes.

Diemžēl pagaidām “klikšķināma” izpētes lapa vēl nav (dārgas uzturēšanas izmaksas hobija projektam). Bet top! Ja būs pietiekami sakrāts resursu daudzums ($$$), uz vienu nedēļu vai mēnesi pirms vēlēšanām uzlikšu… vai arī to atstāšu politiskajām partijām pirms nākamā gada vēlēšanām, kur politisko partiju tīkls ir vēl biezāks par “neīsto ziņu” lapām un arī daudz nozīmīgāks.

Pilns saraksts ar lapām, kontaktiem un domēniem būs septembrī. šobrīd likās būtiski nopublicēt vismaz daļu, jo cik redzēju, vismaz Re:Baltica bija pieminējusi Albertu savā publikācijā.

(Lielāks attēls te)

Alberta portali 2018-08-22

Alberta portali 2018-08-22

Atgriezīsimies septembrī!

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu