Neīsta steidzamība ziņās

Neīsta steidzamība ziņās palīdz pārdot un nopelnīt!* Ja atskatāmies uz neseno LA.LV rakstu par to, kā tiek izmantoti virsraksti, tad ātri nonāksim pie secinājuma, ka galvenās iezīmes ir steidzamība un emocijas. Šoreiz par steidzamību.

Vēlme zināt visu, cilvēkiem neapzināti liek iegūt vajadzīgo informāciju ātrāk par citiem. Steidzamība ir viens no ieteicamajiem veidiem interneta veikaliem, kā pārdot vairāk – ieliekot ierobežota laika piedāvājumu (“saņem atlaidi X minūšu laikā” vai “nopērkot nākamo Y minūšu laikā, iegūsti atlaidi Z”). Ja interneta veikalu gadījumā tas ir saprotams un dažreiz pat noderīgi, tad ziņās šādi ieguvējs ir tikai ziņas publicētājs, ja par to saņem kādu labumu – reklāmas naudu, tavu e-pastu, vai citu resursu, ko var ērti konvertēt.

neSTEIDZIES, lasot ziņas. Neīsta steidzamība!

Neīsta steidzamība novērš uzmanību

Ziņās, diemžēl, neīsta steidzamība nepalīdz atšķirt būtisko no nebūtiskā. Tādā veidā rodas iespaids, ka cilvēks dzīvo nepārtraukta stresa apstākļos, kur katra ziņa ir dzīvības un nāves jautājums. Ja katra ziņa ir steidzama, tas novērš uzmanību no patiešām ārkārtas notikumiem, jo ar laiku uztvere notrulinās.

Ēzopa fabulā par puisīti, kurš visu laiku sauca “Vilks, vilks”, kad pirmajās reizēs viss ciems skrēja glābt puiku, bet kad vilks patiešām nāca, citi to uztvēra kā kārtējo joku. Ar ko tas beidzēs, dāla noteikti no skolas laikiem atceras –  visas ganu puikas aitas tika apēstas.

Līdzīgi ir ar ziņām – nemitīgi kaut ko kliedzot, ir grūtāk sadzirdēt īsto saucienu. Šāda tendence rada nepieciešamību veltīt vairāk laiku, lai atšķirtu patieso informāciju no nepatiesās. Pievienojot steidzamības un trauksmes efektu, dažreiz gribot būt pirmajiem, cilvēki aizmirst pārbaudīt faktus. Tā rodas tie daudzie klikšķinātāji un šērotāji, kuri lasa tikai virsrakstus un padod ziņas tālāk, cenšoties parādīt saviem draugiem un paziņām, ka ieguvuši informāciju ātrāk ar citiem. Beigās zaudētājs esi gan tu pats, gan tavas ziņas lasītājs, bet ieguvējs tikai lapas īpašnieks.

Vēlme zināt visu

Nepieciešamība zināt pēc iespējas vairāk, palīdzēja senčiem labāk piemēroties videi un izdzīvot. Mūsdienās, zināt par aktuālajiem notikumiem, palīdz “neizkrist no aprites“. Ne viss ir jāzina. Tas nav iespējams. Tādēļ, pirms kāda laika, izveidoju nelielu savu ziņu ieguves sarakstu, kas, iespējams, noderēs arī citiem.

Latvijas mediju tops

Saraksts pagaidām ir nepilnīgs, bet ar laiku domāju to papildināt, pieliekot klāt arī žurnālistus.

Tādēļ arī es vēlos atgādināt – pirms izplati informāciju, padomā! Iespējams, tā nav tik svarīga. Ja informācija patiešām būs svarīga, maz ticams, ka to izplatīs tikai mazpazīstamas mājas lapas (facebook vai internetā). Ir ļoti liela iespējamība, ka manu ziņu topa lapas šo informāciju pēc iespējas ātrāk arī pārbaudīs un sniegs papildus datus.

Šoreiz raksts bez uzskates materiāliem. Iespējams, tos pievienošu laika gaitā vēlāk.

*- tā runā

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Tikai 1 komentārs par Neīsta steidzamība ziņās

Nav pieejams SS.LV slēgšanas lēmums VID, PTAC vai NIC mājas lapās. ( +cenzūras iespējas nākotnē) - NZA.LV

#11

[…] skaidro ar “cilvēcīgu kļūdu”” (sižets tāds-nekās un uz nevajadzīgu sensāciju velkošs, bet sausajiem faktiem […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu