NZA.LV mājas lapai 1 700 aktīvi ikmēneša lietotāji 2 mēnešu laikā

Šodien apskatot NZA.LV Facebook statistiku, konstatēju, ka kopš jūnija, kad uzskaite sākās, NZA.LV ikmēneša aktīvo unikālo lietotāju skaits ir 1700. Uzreiz jāsaka, ka tas nav liels skaitlis, jo ikdienas aktīvo unikālo lietotāju skaits ir tikai 45. Un tas viss ir lapai, kuras facebook lapai ir tikai 10 Like, no kuriem lielākā daļa ir mani draugi un paziņas.

Tikai 10 Like Facebook lapai?

NZA.LV Facebook statistika (2017-08-05 23:23)

NZA.LV Facebook statistika (2017-08-05 23:23)

Interesantākā daļa ir tā, ka ne visi grib atzīt, ka lasa, bet citi ir izteikušies atzinīgi nepaužot to Facebook vai Twitter profilos. Un tas ir OK, jo pagaidām šī lapa ir eksperimentālā stadijā.

Kā redzams, tad pieaugums ir kādā brīdī apstājies – tad kad beidzu rakstīt te. Bet to plānots drīz atkal atsākt, jo kā jau reiz rakstīju, materiālu publicēšanai ir pietiekami daudz, lai katru dienu varētu ražot kādus 2 rakstus. Uz doto brīdi ir citas prioritātes.

Kas mani pārsteidz un iepriecina – tikko palaistai lapai, kurā nav īpaši daudz aktivitāšu, ir pietiekami labs apmeklējums un pavadītais laiks mājas lapā, skatoties relatīvās vienībās. Gribētos domāt, ka satura dēļ.

NZA.LV Google Analytics statistika (2017-08-06 00:37)

NZA.LV Google Analytics statistika (2017-08-06 00:37)

Ja ir interese, var droši pieteikties un palīdzēt veidot saturu! Viss, kas jādara, ir jāizveido raksti, kuri ir vismaz 300-1000 vārdu gari, piemēram, kā šis. Mērķis ir nepārpublicēt preses relīzes un veidot rakstus ar analīzi un viedokļiem.

Pēc kāda laika, reģistrētajiem lietotājiem (caur Facebook un parole nav vajadzīga) nosūtīšu arī e-pasta vēstules. Prieks, ka iespēju reģistrēties daži jau ir izmantojuši (skatīt zemāk nākotnes plānus).

Sākotnēji nedomāju, ka cilvēki vispār lasīs un apmeklēs NZA.LV, bet laikam būšu kļūdījies un šāds saturs arī ir atradis savus dažus lasītājus.

NZA.LV web aplikācijas profila dati (2017-08-06 01:00)

NZA.LV web aplikācijas profila dati (2017-08-06 01:00)

Tālākā attīstība

Tas, ko lielākā daļa pagaidām neredz, ir jauni rīki mājas lapā, lai varētu vieglāk iegūt un apstrādāt datus, ievērojot likumdošanu, ētiku, privātumu un drošību. Tāpat arī šobrīd jāiztiek ar publisko informāciju, jo, piemēram, kandidātu, politiķu un atbalstītāju datiem bez LURSOFT ir pagrūti piekļūt (šobrīd ir tikai 100 pieprasījumi dienā bezmaksas pieejami), lai veidotu sasaisti ar organizācijām un firmām. Bet, iespējams, tā ir pat interesantāk, strādājot ar  diagrammas datubāzi (graph, Neo4j), jo var citādāk skatīties uz lietu savstarpējo saistību.

Reģistrētajiem lietotājiem drīz būs arī plašākas iespējas, kādas nav vienkārši apmeklētājiem.

Ir ieteikumi? Ieraksti komentāros!

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu