NZA.LV Politika (Web Aplikācija)

Kad uzsāku veidot NZA.LV, kas sākotnēji vairāk bija kā eksperiments mediju un politikas apvienošanu tiešsaistē, bija doma izveidot katras partijas un politiķa profilu. Kaut ko līdzīgu kā to ir vairākkārt darījuši “lielie mediji” Latvijā. Kā pirmais solis bija izveidot pamata bāzi. Diemžēl gada sākumā bija tikai daži resursi no kuriem iegūt kaut cik uzticamu un atjaunotu informāciju, jo pat pašas partijas (pirms vēlēšanām) nebija papūlējušās atjaunot savu biedru sarakstu un pašvaldību vēlēšanu programmās. Par Saeimas deputātiem viss bija vienkārši, jo saeima.lv šie dati ir. Tā tapa pirmā versija NZA.LV Politika web aplikācijai.

Pašvaldību vēlēšanas 2017

NZA.LV Politika. Web aplikācija.

Pateicoties 2017. gada pašvaldību vēlēšanām, bija iespēja iegūt VISU kandidātu sarakstu un pamatdatus par politiskajām partijām un to apvienībām. Pagaidām tas viss apkopots te: https://nza.lv/apps/politika/ . Lielākā daļa datu nāk no CVK, kur ļoti vienkārši bija lejupielādēt visu partiju un kandidātu sarakstu. Diemžēl 2017. gada pašvaldību priekšvēlēšanu programmas ir daudz grūtāk iegūt, lapas arhitektūras un tehnoloģijas dēļ, bet gan jau arī to drīz varēs iegūt. Pagaidām šīs partijas bez programmām apvienotas te: https://nza.lv/apps/politika/partijas/bezprogrammas/ . Ļoti ceru, ka CVK šos datus padarīs pieejamākus. Pagaidām saliku lielāko pilsētu un dažu interesējošu novadu priekšvēlēšanu programmas. Bet vēl liels darbs priekšā datu “attīrīšanai”.

Tā pateicoties 2017. gada pašvaldību vēlēšanām bija iespēja iegūt pamatu turpmākajiem pētījumiem. Jau ir interesanti paskatīties saistības starp politiskajām partijām un uzņēmumiem. Tehniski – veidoju (social) graph šīm vienībām.

Pērle, kas uzieta ievācot datus:

Ja kādam ir interese palīdzēt, droši var sazināties!

PS Kā jau noprotat, tad nākamais solis – mobilā aplikācija 😉

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu