Par pozitīvo medijos: FenikssFun.com

Kad sāku viedot NZA.LV, viena no pamatdomām bija ne tikai stāstīt no kā uzmanīties, bet arī to, ko, izskatās, citi piemirsuši – izcelt tos medijus un mājas lapas, kuras būtu jālieto. Mans mērķis nav tikai pievērst uzmanību tām kļūdām vai informācijai, ko izplata “sliktie”, tādā veidā tikai vēl vairāk popularizējot viņu aktivitātes, bet parādīt alternatīvu. Arī ikdienā mans darbs ir rast alternatīvos risinājumus uzņēmējdarbībai internetā.

Pagaidām īsti netika pieminētas tās lapas vai mediji, kurus vajadzētu lasīt, kuros nav neīstas, maldinošas vai sensacionālas ziņas. Tā aizsākšu rakstu sēriju par pozitīvo un noderīgo medijos. Nezinu gan vai es liktu FenikssFun pie noderīgā, bet pozitīvā noteikti.

Šoreiz par mājas lapu, ko sākotnēji uztvēru kā kārtējo kopiju ārzemju mājas lapu formatam, BuzzFeed un līdzīgiem resursiem.

FENIKSSFUN.COM

Par projektu zināju jau ļoti sen, bet pats to ikdienā nelasu. Iespējams, atveru reizi mēnesī, ja tiešām ir kaut kas tur ļoti īpašs iekrīt acīs. Iespējams, ka man nav tik daudz laika, lai skatītos kaķēnu video un pildītu testus “kurai slavenībai esi līdzīgs?”. Kā jau teicu, man šis formāts ir pazīstams un uztveru to kā izklaidi, laika vilcināšanu, ja nav citas lietas ko darīt. Man parasti ir – lasu par uzņēmējdarbību, radošo biznesu vai jaunāko interneta mājas lapu drošības un izstrādes jomā. Un tomēr, mani draugi un paziņas lieto FENIKSSFUN.COM.

Kas tad ir FenikssFun.com?

Lai to noskaidrotu, uzdevu dažus jautājumus pašiem FenikssFun.com. Atbildes arī saņēmu, bet vienu būtisku lietu bija izlaiduši, ko arī īsti nebiju precizējis  – saistību ar SIA “Alfor” piederošajām “Fenikss Laimētava” spēļu zālēm. Šis ir pagaidām vienīgais lielais mīnuss portālam – saistība ar azartspēļu biznesu. Pagaidām tas ir nevainīgi. Tā vai citādi, biju pamanījis, ka atšķirībā no citām, salīdzinoši populārām, izklaides lapām par politiku raksta maz, Saeimu atlaist nelika un saturā arī dzeltenās informācijas nav.

Uz iztaujāšanas brīdi aktuāli bija neīsto ziņu lapas, tādēļ uz tā fona arī tika uzdoti jautājumi FenikssFun redakcijai.

Pēc kādiem principiem tiek izvēlēts FenikssFun.com saturs?

Vēlamies izcelties uz kopējā blogu, mediju, lapu fona Latvijā. Tad arī tika pieņemts lēmums, ka mūsu ieraksti nav:

  1. Dzelteni.
  2. Negatīvi.
  3. Melīgi.
  4. Pārlieku politiski.
  5. Latviju kā vietu un latviešus kā tautu noniecinoši.

Un “mēs tiešām mērķtiecīgi esam pieturējušies pie šī principa.”. to, ka saturs esot pozitīvs, FenikssFun redakcijai apstiprinot arī lasītāju komentāri un vēstules 1.

Kad sākām darboties, mēs bijām teju vienīgais viral satura blogs Latvijā, pēc tam gada laikā tādu saradās ne mazums. Tāpēc nolēmām, ka mums ir spītīgi jāietur sava atšķirības zīme no pārējiem un domāju, ka lasītāji un skatītāji to jūt. – FenikssFun.com

Bija arī citi jautājumi, bet tie uz doto brīdi vairs nav aktuāli un, iespējams, atbildes tiks izmantotas citām publikācijām, kas saistītas ar Fenikss Fun.

https://facebook.com/permalink.php?story_fbid=1845160112407637&id=1834806863442962

Lai arī Fenikss Fun nav negatīvi saturoša informācija un ir vērsta uz izklaidi, tomēr daži raksti raisa pārdomas, ko īsti popularizē fenikssfun.lv. Piemēram, raksts “Jaunieši Rīgā pieķeras pie vilciena, mierīgi nobrauc 1 pieturu. Neiesakām atkārtot!” 2, kurš popularizē jauniešus, kuri apdraud savu veselību. Var, protams, strīdēties par to, ka jau virsrakstā pieminēts, ka nevajag atkārtot, bet arī šāds pasniegšanas veids nav pieļujams. Bet tas jau cita raksta temats. Tāpat saistība ar azartspēļu industriju nav tik nevainīgi.

Secinājums

Vispārīgi caurskatot saturu, fenikssfun.com pagaidām ir pie labajām lapām, jo neizplata negatīvu informāciju, piemēram, par Saeimas atlaišanu vai kādu populāru cilvēku dzerstiņiem. Saturs ir lielākoties izklaidējošs un daļa ārzemju satura ir bieži tulkota un papildināta, bet, ja labi neprot angļu valodu, šis būtu tas resurss, kuru var lasīt.

FenikssFun.com ekrānšāviņš

FenikssFun.com (2017-02-05)

Vēlējos pozitīvu rakstu, laikam, nesanāca.

Atsauces:

  1. “Tā kā laika gaitā regulāri saņemam komentāros un vēstulēs atsauksmes no lasītājiem, kuri ir pamanījuši, ka FenikssFun ir pozitīvs.” – no fenikssfun.com atbildes
  2. Saiti neliku, jo tad nebūtu labāks par fenikssfun.com

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Tikai 1 komentārs par Par pozitīvo medijos: FenikssFun.com

Nora Skara

#14

Nevaru atrast fenikssfun.com kontaktus. Lūdzu atsūtiet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu