Partija VIENOTĪBA nelepojas ar Latvijas augstskolām

Spriežot pēc partijas “Vienotība” twitter ieraksta, tad tā nelepojas ar (nevienu no?) Latvijas augstskolām:

Zinot, ka ir plāns veikt reformas izglītības sistēmā, apvienojot vairākas izglītības iestādes, šis ir diezgan savāds veids kā sākt dialogu – nosaucot otru pusi par…nevajadzīgu. Saprotams, ka video saturs nav tēmēts uz pašu augstskolu, bet tās studentiem, tādēļ šobrīd izskatās, ka partija VIENOTĪBA vēlas nevis apvienot, bet šķelt studentus un augstskolas. Skatīsiemies, kā tas turpināsies.

Pirms dažiem gadiem jau bija mēģinājums reformēt izglītības sistēmu, ko mēģināja darīt toreizējais izglītības ministrs Roberts Ķīlis. Rodas jautājumi esošajam izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim:

  1. kas ir būtiski mainījies?
  2. vai nav par vēlu?
  3. un kā pārliecinās augstskolas?
  4. Vai šāds lēmums nav sasteigts, neļaujot esošajiem studentiem pabeigt mācības?

Tieši pēdējais jautājums bija viens no būtiskākajiem, kad izvēlējos pats studēt Dānijā vai Grieķijā. Izvēlējos Dāniju, jo bija stabilāka ekonomiskā un politiskā situācija, kas arī nozīmē, ka studijas būs iespējams pabeigt tajā pašā skolā, kurā tā suzsāktas, nebaidoties, ka skola varētu tik slēgta finansējuma vai citu iemeslu dēļ.

Bilde vēsturei

partija Vienotība par augstskolu reformu

partija Vienotība par augstskolu reformu. twitter ieraksta ekrānšāviņs

Spriežot pēc komentāriem no Izglītības un Zinātnes ministrijas, man jābūt priecīgam, ka studēju Dānijā, kura tiek minēta kā piemērs. Diskutabla pieeja.

Resursi:

  • iedvesma no https://twitter.com/VienotibaLV/status/819540568388800515
  • http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/izglitibas-ministrija-rpiva-reorganizesana-bus-signals-citam-augstskolam.a217560/
  • http://izm.gov.lv/lv/aktualitates/2145-resursu-konsolidacijas-nolukos-izm-reorganizes-rigas-pedagogijas-un-izglitibas-vadibas-akademiju

 

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu