Rīgas domes pētnieciskā žurnālistika. Paši pārsteigti!

Pašvaldības informāciju par pasniegt dažādi, piemēram, ar paziņojumu palīdzību (preses relīzes) vai publicēt savos informatīvajos izdevumos. Otrs variants ir daudz izdevīgāks, jo tajos var sevi arī slavēt. Pirms dažām dienām, paziņa facebook padalījās ar kādu ierakstu no riga.lv: “Kāpēc sabiedriskā transporta salonos izvieto monitorus?“. Bez komentāra, iespējams, interesanti likās. Ievads bija šāds:

Pagājušajā rudenī sabiedriskajā transportā parādījās dubultie monitori, kas pārmaiņus rāda maršrutu un informatīvos sižetus. Reizēm monitorā var redzēt arī pats sevi, turamies pie stieņa vai lasām grāmatu. Portāls Rīga.lv noskaidroja, kāpēc uzstādītas šīs mūsdienīgās ierīces. — riga.lv

Pētnieciskā žurnālistika Rīgas domē

Mani piesaistīja tieši šis teikums: “Portāls Rīga.lv noskaidroja, kāpēc uzstādītas šīs mūsdienīgās ierīces“. Rodas iespaids, ka Rīgas dome pati ir pārsteigta par to, ko ir izdarījusi. Tā vai citādi, tagad Rīgas dome beidzot ir noskaidrojusi kādēļ sabiedriskajā transportā rāda multfilmas un kādēļ tas tālāk vairs tā nebūs. Iespējams. Tagad būs divi monitori, kuros vērot citus sabiedriskā transporta pasažierus.

Kāpēc sabiedriskā transporta salonos izvieto monitorus?

ekrānšāviņš: RIGA.LV “Kāpēc sabiedriskā transporta salonos izvieto monitorus?”

Rīgas domē esošajiem žurnālistiem ir dīvains informācijas pasniegšanas veids. Rakstā par pašiem monitoriem ir apmēram 2 paragrāfi. Pārējā informācija ir par to, kā monitori nenodrošina drošību (saskaitiet cik reizes vārds “drošība” lietots rakstā), un kā monitori nenodrošinās zemākas braukšanas cenas, neskatoties uz to, ka plānoti ieņēmumi no reklāmas pārraidīšanas sabiedriskajā transportā.

Uzjautrināja arī šie teikumi:

Tādējādi tiks radīta papildus drošība, jo tiks ieviesta transporta līdzekļa salona un ārpuses video novērošana, kas varētu novērst pasažieru neadekvātas uzvedības un vandālisma izpausmes, kā arī samazināt transporta līdzekļos veikto zādzību skaitu. — riga.lv (izcēltais teksts ir mans)

Un tomēr pārliecības nav, jo zagļi, iespējams, būs aizņemti ar monitoru vērošnu un izglītošanos:

Tagad parādījusies viena no svarīgākajām lietām – divu monitoru sistēma, Vienā monitorā vienmēr tiks rādīts maršruts un pieturas, otrā – dažāda veida informācija, ko sagatavo “Rīgas satiksme” – par pieklājības normām, par e-taloniem, un citu svarīgu informāciju par sabiedriskā transporta kustību. — riga.lv

Citiem vārdiem sakot monitoru uzstādīšana palīdzēs tikai pieturvietu apskatīšanai. Viss pārējais ir pupu mizas. Tā vai citādi, viss raksts ir nevis par monitoriem, bet visu pārējo. Par pašiem monitoriem, tā pa īstam, ir tikai 2 teikumi.

Ko no tā visa var secināt: kāds centies aizpildīt rakstu zīmju minimumu?

Ja saskaitīji cik reizes pieminēta drošība rakstā, ieraksti komentārā! 🙂

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Jau 2 komentāri Rīgas domes pētnieciskā žurnālistika. Paši pārsteigti!

Krist2ps

#8

Manam bērnam patīk multenes! Paldies RD! 😀 Pārējais tiešām ir pupu mizas.

Rolands Umbrovskis

#9

Ceru, ka saprati, ka raksts nebija par multenēm 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu