Valsts prezidents Raimonds Vējonis apžēlo Ilmāru Poikānu, jo pārkāpums ir sekmējis atklātību un caurspīdīgumu valsts pārvaldē

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2017. gada 18. decembrī apžēlojis Ilmāru Poikānu, kurš tika notiesāts par Krimināllikuma 200. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas nelikumīgi iegūstot komercnoslēpumu saturošas ziņas.

Valsts prezidents apžēlo Ilmāru Poikānu

Valsts prezidents apžēlo Ilmāru Poikānu. Autors: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

“Lai gan Ilmārs Poikāns ar savu rīcību ir pārkāpis likumu, sabiedrības ieguvums no Ilmāra Poikāna rīcības ir bijis ievērojami lielāks nekā viņa nodarījuma sekas. Tas ir sekmējis atklātību un caurspīdīgumu valsts pārvaldē, kā arī pievērsis uzmanību valsts informācijas sistēmu drošībai”, norāda Valsts prezidents.

Pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 45. pantu un Apžēlošanas likuma 4. pantu, Valsts prezidents nolēmis Ilmāru Poikānu pilnīgi atbrīvot no pamatsoda izciešanas un noņemt sodāmību.

Lemjot par apžēlošanu, ņemts vērā arī tas, ka Ilmārs Poikāns pēc tiesas sprieduma spēkā stāšanās ieradies Valsts probācijas dienestā pieteikties soda izpildei.

Ilmāra Poikāna atbilde:

Paldies Valsts prezidentam, viņš ir izmantojis manis doto iespēju atcelt netaisnīgā notiesājošā sprieduma sodu Neo lietā. Redzēsim, vai prezidents būs drosmīgs pieņemt arī citus valstij svarīgus lēmumus.

Uzskatu, ka prezidenta lēmums ilgtermiņā ir atzinīgi vērtējams, jo mans nolūks nekad nav bijis gūt personisku labumu vai nodarīt kādu kaitējumu, gluži otrādi, pirmkārt, sabiedrībai bija tiesības uzzināt informāciju, kas līdz tam nez kādēļ nebija publiski pieejama, otrkārt, tika uzsākts process uz sakārtotu likumdošana attiecībā uz atklātību un informācijas pieejamību par nodokļu maksātāju līdzekļu izlietojumu un izšķērdēšanu, treškārt – tika būtiski uzlabota informācijas sistēmu drošība valsts iestādēs, kuru tiešais pienākums ir rūpīgi sargāt viņu rīcībā esošo uzņēmumu un valsts iedzīvotāju datus.

“Paldies” par pārcentīgo darbu visiem izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem, kas kļuvuši akli aiz paklausības, bet izrādās – velti. Tagad ir pēdējā iespēja nākotnē 7x pārdomāt pirms pieņemt lēmumus, izlemt, vai vajag akli pakļauties pavēlēm un redzēt tikai likuma burtu, nevis garu, galu galā sākt domāt ar savu galvu un atcerēties par sirdsapziņu. Pēdējais laiks ikvienam un ik dienas izvērtēt savu rīcību!

Plašāk: https://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/valsts-prezidents-apzelo-ilmaru-poikanu-25356

Pirmo reizi komentē? Pirmo(s) pārbaudīsim, tālāk skatīsimies. Lai mazinātu spamu un naida kurināšanu, utt atbilstību Latvijas republikas likumiem ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nemuļķosimies! Uztveriet šo saturu kā mediju parodiju par ziņu veidošanu. Ar ko gan copy-edit-paste var atšķirties no mums.

Saistību atruna (rolandinsh.lv) | Par datu aizsardzības regulas ievērošanu